Zdroj: flickr.com

Joe Biden chystá regulační příkazy upravující obchod s polovodičovými čipy

Technický svět se v současnosti potýká mimo jiné s kritickým nedostatkem polovodičových čipů. Stává se z nich proto strategická komodita a vlády jednotlivých států k ní budou tímto způsobem přistupovat. Potvrdila to i administrativa Joe Bidena, která ohlásila, že nový americký prezident chystá v tomto směru poměrně razantní kroky.

Biden plánuje v nejbližších dnech vydat nařízení, které umožní úřadům lepší kontrolu nad obchodem, a především vývozem čipů. Prioritou části úřadů bude identifikovat možné kritické body v produkci polovodičových čipů a případně zamezit problémům, které způsobují nedostatek žádaných součástek.

V dlouhodobějším horizontu může Bílý dům podle CNBC také vytvořit nové pobídky k rozšíření výroby čipů do Spojených států. Vrcholoví manažeři výrobců čipů, včetně společností Intel a Qualcomm, vyzvali administraci Bidena, aby tyto iniciativy financovala, i když není jasné, jakou formu mohou pobídky mít.

Obecně se počítá, že především rozvoj autonomních automobilů, s nímž se v příštích letech dá počítat, spotřebuje velké množství produkce čipů. Především těch špičkových je však již v současnosti na trhu kritický nedostatek a ovlivňují dostupnost nových konzolí nebo grafických karet. Produkci nepomohla ani krize spojená s onemocněním Covid-19. Je tedy pravděpodobné, že několik následujících let nás čeká nedostatek v mnoha odvětvích elektroniky. Její vývoj se pravděpodobně nezastaví, možná zpomalí, pro koncového zákazníka však bude hůře dostupná a také dražší.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.