Foto: Unsplash

K účtu Microsoft se můžete přihlásit pomocí passkey

Společnost Microsoft konečně zavádí podporu passkey (přístupových klíčů) pro účty Microsoft. Jakmile si tuto možnost nastavíte, umožní vám passkey přihlásit se k účtu Microsoft pomocí skenu obličeje, otisku prstu nebo kódu PIN. Toto přihlašování je funkční nejen v systému Windows, ale také na mobilních a desktopových platformách společností Apple a Google.

Passkey představuje jednodušší a bezpečnější způsob přístupu k účtu. Používá dvojici tzv. kryptografických klíčů, která zajišťuje, že se do systému dostanete pouze vy. Jeden klíč je uložen v místním zařízení a je přístupný pouze prostřednictvím zabezpečeného místního přihlášení. Druhý klíč zůstává v aplikaci nebo na webu. Vyžadování obou klíčů pro přihlášení slouží jako prevence před takovými nepříjemnostmi, jako je krádež hesla či phishingové útoky.

Kromě společností Apple, Google a nyní i Microsoftu patří mezi společnosti, které používají pasové klíče, například Amazon, 1Password, Dashlane, Docusign, eBay, PayPal či WhatsApp.

Podpora passkey společnosti Microsoft funguje ode dneška v desktopových aplikacích a na webových stránkách společnosti, včetně Microsoft 365 (Office) a jejího asistenta s umělou inteligencí Copilot. Podpora passkey pro mobilní aplikace Windows by měla dorazit v příštích týdnech.

Pokud si chcete nastavit passkey, začněte přihlášením ke svému účtu Microsoft zde a následováním pokynů.

Zdroj: engadget.com