Kampus společnosti Facebook byl evakuován, avizovanou bombu policisté neobjevili

Několik budov v kampusu společnosti Facebooku v Menlo Parku v Kalifornii bylo evakuováno kvůli hrozbě bombového útoku. Policie, která dostala anonymní informaci o možné přítomnosti výbušnin v areálu, celou oblast prohledala a žádné nebezpečí neodhalila.

Celý incident se odehrál v noci tamního času. Policie obdržela telefonát v 4:32 hodin místního času. Evakuovány byly všechny budovy v oblasti, protože nebylo jasné, jak silný by případný výbuch mohl být. Celý areál následně prohledali policisté spolu se speciálně cvičenými psi, a žádné ohrožení nenalezli.

Mluvčí Facebooku sdělil CNN, že prioritou společnosti je držet zaměstnance v maximálním bezpečí a společnost spolupracuje s místními úřady. Celá situace neměla jakýkoliv vliv na fungování sociální sítě jako takové.

Provozovatelé sociálních sítí a velké mediální domy berou podobné výhrůžky v posledních letech velmi vážně. V centrále YouTubu v letošním roce došlo ke střelbě, která zranila čtyři zaměstnance společnosti. Pachatelkou byla nespokojená YouTuberka, která následně spáchala sebevraždu. Pro značnou část ultrapravice se stala hrdinkou. Uklidnění nálad ve společnosti nepomáhá ani prezident Donald Trump, který se nechal opakovaně slyšet, že média jsou nepřáteli lidu a společnosti jako takové.

Právě Trump v nedávném rozhovoru řekl, že svou rétoriku nehodlá mírnit a popřel, že by cítil jakoukoliv vinu za útoky na média a sociální sítě. Podle něj jsou pouze dílem lidí, kteří jsou s jejich fungováním nespokojení.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.