Zdroj: twitter.com

Karta Charizard z herní sady Pokémon Base Set se vydražila za rekordní sumu přesahující 5 milionů korun

Za rekordní částku byla vydražena vzácná karta karetní hry Pokémon z první sady Base Set. Konkrétně se jedná o kartu s pokémonem Charizardem, která je navíc o to hodnotnější, jelikož jde o verzi bez stínů, která je sběrateli nejvíce ceněna. Karta s drakem chrlícím oheň, byla poprvé vydána v roce 1999.

Novým majitelem karty se stal bývalý americký rapper Logic, který za ni utratil 226 000 dolarů (což je v přepočtu více než 5 milionů korun). Jde tak o vůbec nejvyšší částku v historii, kterou byl někdo ochoten za kartu Pokémona zaplatit.

Je ale potřeba zároveň říci, že zmiňovaná karta byla organizací PSA (jež je považována za jednu z nejlepších v hodnocení karet) označena jako naprosto bezchybná a ve vynikajícím stavu, proto jí udělila nejvyšší možné hodnocení 10 bodů.

Rapper Logic nedávno opustil svoji slibně rozjetou hudební kariéru, aby se stal profesionálním streamerem na Twitchi. V příspěvku na svém Instagramu vysvětlit důvod, proč se rozhodl investovat takovou sumu do této karty: „Když jsem byl dítě, miloval jsem Pokémony, ale nemohl jsem si dovolit kupovat karty. (…) Teď, když jsem dospělý a ušetřil jsem si z toho, co jsem vydělal, můžu si jako dospělý muž vychutnat něco, co jsem od dětství miloval. Je to jako koupit si zpět něco, co jsem nikdy nemohl mít.“

Pokud jste v dětství také propadli kouzlu herních karet Pokémon, možná by nebylo od věci zkontrolovat, zda náhodou nevlastníte některou z cenných karet první edice.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.