Foto: se svolením Khaby Lame

Khaby Lame se stal nejsledovanějším tiktokerem na světě

Oblíbená sociální síť TikTok má nového krále – je jím Khaby Lame, dvaadvacetiletý tvůrce narozený v Senegalu. Právě Lame se totiž nyní stal nejsledovanější osobností TikToku, a překonal tak dosavadní hvězdu Američanku Charli D’Amelio. Lame má nyní více než 142,7 milionu sledujících, zatímco D’Amelio „jen“ 142,3 milionu.

Lame, který žije v Itálii, se zpočátku proslavil duety a krátkými videi, v nichž beze slov reagoval na zbytečné a absurdní lifehacky. Nyní své diváky baví povětšinou nekomentovanými komediálními scénkami, které často parodují lidi, jež si zbytečně komplikují jednoduché úkony. Tyto scénky sbírající miliony zhlédnutí a lajků. Jeho sledovanost začala prudce růst v loňském roce a v posledních týdnech se fanoušci záměrně zaměřili na to, aby svého favorita dostali až na vrchol, což se jim nakonec podařilo.

Lameův vzestup a sesazení dosud kralující D’Amelio je dost zásadní událostí. D’Amelio a její sestra Dixie byly totiž dosud dvěma ústředními postavami TikToku, které okolo sebe vybudovaly celou mediální značku. Jejich raketový vzestup ke slávě díky několikavteřinovým tanečním videím se stal inspirací pro celou řadu následovníků. Podle odhadů časopisu Forbes si sestry loni vydělaly přibližně 27,5 milionu dolarů.

To, že se Lame stal nejpopulárnější osobností TikToku, je pozoruhodné také vzhledem k problémům, které uživatelé platformy v minulosti hlásili ohledně způsobu, jakým se dle nich zacházelo s tvůrci odlišné barvy pleti (a to zejména s černošskými tvůrci).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.