Zdroj: commons.wikimedia.org

Kickstarter chce podpořit tvůrce, nabízí možnost prodloužit kampaně a doporučuje přehodnocení časových os projektů

Pokud si dnes otevřete zpravodajské servery téměř kdekoliv na světě, kde je svobodný přístup k informacím, zjistíte, co je jednoznačné téma současných dní. Mediální prostor zcela ovládl virus způsobující nemoc COVID-19 a světová pandémie, kterou způsobil. A právě pozornost může být často klíčová pro řadu crowfundingových kampaní, které se snaží na své projekty sehnat finanční prostředky.

Největší stránka pro rozjezd drobných projektů a startupů Kickstarter se proto rozhodla podpořit právě běžící kampaně a nabídla jejich zadavatelům prodloužení kampaní o jeden týden. Chce tak dosáhnout toho, aby měly projekty více času a prostoru k oslovení drobných investorů.

Kickcstarter navíc vybízí autory projektů, aby si nyní odpočinuli a mysleli na své fyzické, duševní i emoční zdraví. Doporučuje také případné přehodnocení časové osy dokončení projektu. Předpokládá se, že pandemie, které nyní celý svět čelí, zpozdí řadu projektů, a to jak těch velkých, tak těch menších. Navíc může díky zpomalení či úplnému zastavení některých odvětví dojít k rozkolísání cen komponent i služeb. Nejzásadnější je podle Kickstaretu zůstat v kontaktu s podporovateli i zájemci a informovat o tom, jak vzniklá situace zasáhne konkrétní projekt, na jehož výsledky se těší.

Nejdůležitější přidanou hodnotou projektů na Kickstarteru je tvůrčí duch autorů. Kickstarter připomíná, že právě v době krizí vznikala velmi zajímavá díla, která dodnes obdivujeme. Například za hru Člověče nezlob se (praotce moderního deskohraní) vděčíme lazaretům první světové války, mnoho klasických literárních děl vzniklo v období morových ran a mohli bychom v tomto výčtu pokračovat dál a dál.

Zdroj: kickstarter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.