Kingston představil novou generaci USB Flash pamětí s vysokým zabezpečením

Jednou z velmi ceněných komodit a jejich ztráta nebo dokonce odcizení mohou mít pro fungování společnosti, jež je spravuje, fatální následky.  V Londýně byl například v roce 2017 nalezen nezabezpečený USB paměťový modul, který obsahovala důležitá data o provozu letiště Heathrow, včetně údajů o ochraně královny. Provozovatel letiště dostal kvůli tomu pokutu 120 000 liber a to před tím, než vešly v platnost předpisy GDPR, které by podobnou ztrátu pokutovali výrazně více.

Správné zabezpečený přenášených dat může v dnešní době představovat klíčovou investicí. Svoje nejnovější řešení představila tento týden v Praze společnost Kingstone. Je jím USB flash disk IronKey D300 jež nedávno získal ocenění Cyber Defense 2018 Global Awards.

Jeho konstruktéři se při vývoji soustředili na maximální bezpečnost dat po všech stránkách. Tělo zařízení je vytvořené z kovové slitiny, jež je odolná a lehká zároveň. Vnitřní komponenty disku jsou navíc zataveny ve speciální pryskyřici, která zaručuje, že v případě snahy o fyzické vniknutí k paměťovým modulům dojde k jejich nenávratnému zničení.

Po stránce šifrování dat použil Kingstone u svého zařízení kombinaci několika prvků. Hlavním z nich je 256 bitové hardwarové šifrování, které v sobě kombinuje spolehlivost a rychlost. Každý disk má také čárový kód a unikátní sériové číslo, které umožňuje správcům počítačových systému monitorovat, do kterých počítačů byl disk vložen a také umožňovat zapojení pouze konkrétních disků ke konkrétním počítačům. Díky čárovému kódu je v případě nálezu možné určit o který disk se jedná. Dalším bezpečnostním prvkem je virtuální klávesnice, jež tvoří rozhraní pro zadávání hesla pro přístup k paměti IronKey D300. Díky ní se uživatelé vyhnou nebezpečí, že by jejich heslo někdo odhalila pomocí nástroje keylogger.

Velké společnosti jistě ocení nástroj IronKey EMS nebo SafeConsole® od společnosti DataLocker ten umožní centrální správu přístupu a používání tisíců diskových jednotek. Výhodou je také, že umožňuje na dálku konkrétní disk „zničit“ smazáním šifrovacího klíče. Díky tomu bude disk v případě ztráty dále nepoužitelný.

„Nespokojujeme se s dosavadními úspěchy žádného z našich produktů bez ohledu na to, jak jsou dobré,“ řekl Rob Allen, evropský ředitel marketingu a technických služeb pobočky Kingston EMEA. „I když byla ochrana dat nabízená IronKey D300 na vysoké úrovni, naslouchali jsme dalším požadavkům našich zákazníků a snažili se jim vyhovět. Tato dvě vylepšení řady D300 doplňují její špičkové parametry v oblasti ochrany dat. Díky více než 30letým zkušenostem společnosti Kingston při vývoji progresivních řešení a nejmodernějších technologií NAND flash pamětí a jejich řadičů mohou mít uživatelé jakékoli diskové jednotky D300 jistotu, že jejich důvěrné údaje a informace jsou dobře chráněny před riziky a hrozbami spojenými se ztrátou nebo krádeží digitálních zařízení.“

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.