Foto: se svolením Nintendo

Kirby nakonec skutečně získal cenu Grammy

V Las Vegas proběhlo předávání cen Grammy a jedním z oceněných je i růžové kulovité stvoření Kirby, potažmo jeho tvůrci Charlie Rosen a Jake Silverman. Tito dva tvůrci získali Grammy konkrétně za nejlepší aranžmá, instrumentální nebo acapella skladbu Meta Knight’s Revenge z klasické hry Kirby Superstar z roku 1996. Aranžmá měl přitom na starost příznačně pojmenovaný 8-Bit Big Band, 30 až 65členný orchestr, který se specializuje na vlastní zpracování hudby z videoher.

V minulosti 8-Bit Big Band zahrál například Zelda’s Lullaby z Ocarina of Time, Fourside z Earthbound, Big Blue z F-Zero a mnoho dalších. Na konci tohoto článku si můžete poslechnout vítěznou předělávku Meta Knight’s Revenge v podání této skupiny – jde o jazzové pojetí původní skladby a podle mnohých zní ještě lépe než remake od Nintenda, který je součástí hry Super Smash Bros.

Přestože hudba z videoher není na Grammy nominována příliš často, přeci jen můžeme jmenovat několik příkladů z minulosti. V roce 2011 například získala Grammy píseň Baba Yetu ze hry Civilization IV, a to poté co byla znovu vydána na samostatném albu. Dále můžeme jmenovat příklad hry Journey, jejíž soundtrack byl v roce 2012 nominován na nejlepší hudební soundtrack pro vizuální média, nicméně Journey nakonec prohrála s filmem The Girl with the Dragon Tattoo.

Současné vítězství Kirbyho je obzvlášť aktuální vzhledem k nedávnému vydání hry Kirby and the Forgotten Land. Vítězství tak může zároveň posloužit i jako zajímavá reklama.

Zdroj: theverge.com