Foto: Pxfuel

Kódové označení pro Android 14 se hledalo těžce, písmenem „U“ v angličtině začíná jen minimum dezertů

Každým dnem má být vydána první beta verze Androidu 13, to ale pochopitelně neznamená, že vývojáři Googlu jsou soustředěni výhradně na ni. Nepřekvapí proto, že pracují už i na další verzi platformy. Jedna z prvních podrobností týkajících se Androidu 14 se dokonce již objevila na webu Android Gerrit. A právě díky tomu víme, že další verze Androidu by měla nést kódové označení Upside-down Cake (tedy obrácený dort).

Mnozí si jistě pamatují, že společnost Google dříve pojmenovávala verze systému Android názvem zákusku (každá nová verze navíc odpovídala dalšímu písmenu v pořadí abecedy), přičemž tuto tradici udržovala neuvěřitelných deset let. Při uvedení systému Android 10 se však společnost Google rozhodla tuto tradici ukončit a místo toho začala pojmenovávat nové verze systému pouze číslicemi. Tyto dezertní kódové názvy se však stále interně používají. Android 12 tak byl Snow Cone (Sněhový kornout), Android 13 Tiramisu a zdá se, že Android 14 bude právě Upside-down Cake.

Kódové označení Androidu 14 přitom patří mezi první informace o příští tohoto verzi operačního systému. Pochopitelně příští verze bude opět oficiálně označována číslovkou 14 (pokud se tedy Google nerozhodně k nějaké změně, což je velmi nepravděpodobné).

Pro ty, kteří se o pečení příliš nezajímají, dodáme, že obrácený dort skutečně existuje (Google po tomto názvu sáhl zřejmě z nouze, protože v angličtině mnoho dezertů začínajících na „U“ není). Jde o formu dortu, který se – jak už název napovídá – připravuje obráceně. Na dno pečící formy se naskládá nakrájené ovoce (nejčastěji jablka, ale třeba také ananas), na které se nalije těsto. Po upečení se dort překlopí.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.