Foto: Unsplash

Konec Facebooku a Instagramu v Evropě? Meta o tom uvažuje

Ve zprávě, kterou společnost Meta předložila Komisi pro cenné papíry, uvádí, že uvažuje o ukončení sítí Facebook a Instagram v Evropě. V současné době Meta zpracovává data z USA i z Evropy. Zpracování údajů napříč kontinenty je přitom pro její podnikání klíčové – a to pochopitelně také z hlediska cílení reklamy. Problémem však je, že nové evropské zákony vyžadují, aby údaje uživatelů byly uchovávány (a zpracovávány) pouze na evropských serverech.

Společnost Meta z pochopitelných důvodů není schopna těmto novým evropským pravidlům vyhovět. A právě to je hlavním důvodem k možnému ukončení těchto populárních platforem v Evropě. Konkrétně Meta ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry uvádí toto:

„Pokud nebude přijat nový transatlantický rámec pro předávání údajů a my nebudeme moci nadále využívat dohody o sdílení údajů nebo se spoléhat na jiné alternativní způsoby předávání údajů z Evropy do Spojených států, nebudeme pravděpodobně moci v Evropě nabízet řadu našich nejvýznamnějších produktů a služeb, včetně služeb Facebook a Instagram, což by mělo podstatný a nepříznivý vliv na naše podnikání, finanční situaci a výsledky hospodaření.“

Je přitom jasné, že ukončení těchto platforem by mělo nepříznivý dopad také na řadu malých i velkých podniků, které prosperují právě díky reklamě na uvedených sítích. Jsme proto zvědaví, jak evropské regulační orgány s celou věcí naloží.

Společnost Meta přitom zažívá těžké časy. Poté co zveřejnila svoji čtvrtletní zprávu, se její akcie propadly o zhruba 25 %, což představuje zhruba 251 miliard dolarů. Jde o dosud největší pokles v historii této společnosti.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.