Foto: Unsplash

Kongres údajně omezil používání modelů generativní umělé inteligence, jako je ChatGPT

Zdá se, že Kongres Spojených států zřejmě velmi přísně omezil používání ChatGPT a podobných generativních nástrojů umělé inteligence. Podle zpravodajského webu Axios Kongres získal memorandum administrativní šéfky Sněmovny reprezentantů Catherine Szpindor, které stanovuje velmi omezené podmínky pro používání ChatGPT a podobných velkých jazykových modelů AI v kongresových kancelářích. Podle Szpindor mohou zaměstnanci používat pouze placenou službu ChatGPT Plus kvůli přísnějším kontrolám ochrany osobních údajů, a to pouze pro výzkum a hodnocení. Tuto technologii tedy nemohou používat v rámci své každodenní práce.

Kanceláře sněmovny mohou chatbota používat pouze, pokud pracují s veřejně dostupnými daty, a to i v případě, že využívají službu Plus. Funkce ochrany soukromí musí být ručně povoleny, aby se zabránilo tomu, že interakce budou dodávat data do modelu umělé inteligence. Bezplatná verze ChatGPT není v současné době povolena, stejně jako jiné velké jazykové modely.

Taková politika používání ale není překvapivá. Instituce a společnosti varovaly před používáním generativní umělé inteligence kvůli možnosti úniků citlivých údajů a zneužití. Například republikáni sklidili kritiku za použití útočné reklamy generované umělou inteligencí, zatímco zaměstnanci společnosti Samsung údajně při používání bota pro pracovní účely vypustili citlivé údaje prostřednictvím ChatGPT. Školy tyto systémy zakázaly kvůli obavám z podvádění. Omezení ve sněmovně teoreticky zabraňují podobným problémům, jako jsou zákony a projevy psané umělou inteligencí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.