Konzole Ouya v červnu definitivně skončí

Razer oznámil, že 25. června ukončí provoz herní služby Ouya, a tedy i mikrokonzole stejného jména. Prodej konzole skončil již v roce 2015, herní služba však fungovala dál. Kromě toho ve stejnou dobu zavře on-line obchod další mikrokonzole Razer Forge TV, kterou prý však bude možné dál používat jako kterýkoli set-top-box pro systém Android TV.

Konzole na scénu nastoupila v roce 2012 jako kickstarterový projekt startupu Ouya a výrazně zde uspěla – v kampani se na ni vybralo od zhruba 63 tisíc backerů 8,5 mil. dolarů. Ti všichni slyšeli na koncept levného herního zařízení (za pouhých 99 dolarů) na hraní „androidích“ her. Kromě toho koncept přilákal celou řadu vývojářů třetích stran.

Když však konzole v roce 2013 vyšla, žádný hit se z ní nestal, spíše naopak. Vyčítán jí byl mimo jiné nedostatečný grafický výkon, levný ovladač a platforma také neměla přístup k obchodu Google Play (dostat se k němu bylo možné jedině rootnutím konzole).

Startup se snažil nedostatky konzole napravit vydáním lehce upravené verze, nicméně ani to nepomohlo. Prodej zařízení skončil v roce 2015 poté, co startup koupil Razer, který v té době pracoval na herních zařízeních postavených na Androidu TV (včetně zmíněné mikrokonzole Razer Forge TV).

 

Zdroj: pcmag.com, theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.