Kovadlina Anduril’s Anvil ukazuje jak efektivně bojovat proti dronům

Řada bezpečnostních expertů si musela v posledních letech opakovaně klást otázku – jak efektivně odstranit dron? Metod byla vytvořena celá řada od rušiček signálu (prostorových i zaměřených na konkrétní bod, přes speciální střely nebo sítě, až po vycvičené dravé ptáky). Se zajímavým a poněkud přímočarým řešením přichází společnost Palmer Luckey’s. Ta se rozhodla bojovat doslova dronem proti dronu a představila dronové beranidlo, tedy speciální dron opatřený konstrukcí, kterou lze přirovnat ke kovadlině. Právě kvůli tomu získal své označení Anduril’s Anvil.

Jedná se o poměrně těžkou nástavbu ve tvaru kvádru, která umožňuje dronovému bernaidlu podletět nepřátelský dron a zespoda jej udeřit. Drony jsou hbitá, avšak poměrně křehká zařízení a tak je dokáže takový to spodní direkt buď přímo rozbít, nebo vychýlit z letové pozice, přičemž se gravitace postará o zbytek práce. Dokáže likvidovat jak kvadrokoptéry, tak letadlům podobné drony.

Anduril’s Anvil má speciální konstrukci – všechny citlivé části jsou umístěny co nejníže a celé tělo dronu je opatřeno navíc speciálním rámem, který vše chrání. Navíc by podle svých tvůrců měl dokázat tento dron přistát, i když bude nějaká část jeho systémů poškozená.

Ve své konstrukci kombinuje Anduril’s Anvil brutální sílu, odolnost a přesnost. Právě ta umožňuje přesně vyhledat letící cíl a zasáhnout proti němu. Díky své masivní stavbě není tento dron určen pro dlouhé lety. Většinu času stráví na zemi a v momentě kdy dostane rozkaz zasáhnout vzlétne a pomocí svého navigačního systému si najde protivníka ve své blízkosti a nemilosrdně proti němu zakročí. V současnosti je hlavním problémem, že některé nárazy systémy dronu poškodí a je tedy nutné jej často opravovat.

Zdroj: theverge.com