Foto: se svolením Google

Krátká videa Shorts z YouTube lze nově přehrávat i na televizoru

YouTube se stále snaží co nejvíc napodobit úspěšnou platformu TikTok, a proto své služby rozšiřuje i do obývacích pokojů svých uživatelů. Vertikální videa Shorts nyní získala nativní podporu na televizorech, přičemž přehrávač dokáže lépe využít všechen ten obvykle nevyužitý vertikální prostor. Sledování těchto klipů určených pro mobilní zařízení na velké obrazovce sice stále působí trochu zvláštně (tedy pokud nemáte otočný televizor Samsung), nicméně je to lepší než používat standardní přehrávač na šířku.

Funkce by se měla rozšířit během několika příštích týdnů. Bude k dispozici na chytrých televizorech vyrobených od roku 2019, na multimediálních zařízeních a herních konzolích, a to na novějších modelech (o které konkrétně půjde, prozatím nebylo zveřejněno).

YouTube ve vysvětlujícím videu (na konci tohoto článku) naznačil, že by Shorts mohly fungovat i se staršími televizory, ale kompatibilita není zaručena.

Není překvapivé, že YouTube vynaložil tolik úsilí na přizpůsobení Shorts pro televizory. TikTok přehrávání svých videí na televizorech podporuje již od loňského roku a je úspěšný. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se do podobného projektu pustí také YouTube, pro něhož je TikTok nepříjemným konkurentem.

Shorts už má hezkou fanouškovskou základnu. Od letošního jara čítá více než 1,5 miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Zdá se tedy, že YouTube se daří oblíbenému formátu videí na TikToku úspěšně konkurovat.

Zdroj: engadget.com