Zdroj: pixabay.com

Kromě Microsoftu uvažuje o odkoupení TikToku i Twitter

Ve čtvrtek 6. srpna schválil Senát Spojených států amerických návrh zákona, který federálním zaměstnancům zakazuje používat TikTok. Důvodem jsou obavy amerického prezidenta Donalda Trumpa z možné špionáže ze strany této čínské sociální sítě. Přestože neexistují žádné důkazy o tom, že by čínská společnost ByteDance, která provozuje TikTok, sdílela s čínskou vládou data o amerických občanech, USA považuje tuto aplikaci za potenciální hrozbu a zabránila jí v provádění transakcí na území Spojených států.

Kromě toho, že se TikTok plánuje proti tomuto nařízení bránit, jeho existence na území USA je značně nejistá. Trump se totiž opakovaně zmiňoval o úplném zákazu této oblíbené sociální sítě. TikTok na území USA tak může zachránit nejspíš jen jediné řešení, a to odkoupení některou z amerických společností.

Svůj zájem přitom již projevil Microsoft a nedávno se přidal také Twitter, který o svých plánech informoval americký deník Wall Street Journal. Jde však o překvapivé rozhodnutí, protože Twitter na rozdíl od Microsoftu nedisponuje dostatečně velkým kapitálem k získání tak nákladné akvizice. Na druhou stranu Twitter je mnohem menší než softwarový gigant, což znamená, že pokud by došlo ke spojení Twitteru a TikToku, nová sociální platforma by pravděpodobně čelila výrazně menšímu antimonopolnímu dohledu než Microsoft.

To ale nemění nic na faktu, že podstatně větší šance má Microsoft, jehož CEO Satya Nadella již s Trumpem mluvil o odkoupení akvizice TikToku, a to na území USA, Austrálie, Kanady a Nového Zélandu. Společnost přitom uvedla, že komunikaci ukončí do 15. září. Po tomto datu bychom tak již teoreticky měli znát další podrobnosti.

Mluvčí Twitteru i TikToku odmítli současnou situaci komentovat.

Zdroj: theverge.com