Zdroj: pikist.com

Kryptoměnová společnost Terraform Labs vyhlásila bankrot

Společnost Terraform Labs, která v neděli definitivně přišla o 40 miliard dolarů v důsledku krachu svých stablecoinů TerraUSD a Luna, požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Podle agentury Bloomberg se odhadovaná aktiva i závazky firmy pohybují v rozmezí 100 až 500 milionů dolarů, přičemž odhadovaný počet věřitelů se pohybuje někde mezi 100 a 199. Spoluzakladatel a bývalý generální ředitel Do Kwon je uveden jako většinový akcionář s podílem 92 %.

Po zatčení Kwona a jeho společníka v Černé Hoře v březnu loňského roku, kdy cestovali s falešnými pasy, je Kwon stále ve vězení. Plánuje se jeho vydání do USA, ke kterému má podle agentury Bloomberg dojít pravděpodobně do poloviny března. V USA bude Kwon čelit obvinění z podvodů s cennými papíry. Podnikatel je kvůli podobným obviněním stíhán také ve své domovské zemi, Jižní Koreji, což údajně vedlo k tomu, že on, jeho rodina a někteří klíčoví zaměstnanci Terraform Labs uprchli v dubnu 2022 do Singapuru. Krátce předtím, než ho Interpol v září téhož roku zařadil na seznam hledaných osob, Kwon popřel, že by byl “na útěku”.

Kwona potkal podobný osud jako již několik vlastníků velkých kryptoměnových společností, jmenovitě například Sama Bankmana-Frieda z FTX a bývalého šéfa Celsius Network Alexe Mashinského.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.