Foto: se svolením Capcom

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess je akční hra s tradiční japonskou estetikou

Společnost Capcom nám umožnila nahlédnout do nové IP s jasným japonským folklorním námětem a estetikou s názvem Kunitsu-Gami: Path of the Goddess. Tato novinka byla představena v rámci Xbox Showcase na Summer Game Festu. Nyní společnost během Capcom Showcase potvrdila, že se toto akční RPG pro jednoho hráče kromě konzolí Xbox Series X/S a Xbox Game Pass dostane také na PlayStation 5, počítače s Windows a Steam.

Ve hře Kunitsu-Gami lidé znesvětili posvátnou horu, což se fyzicky projevilo jako nákaza šířící se po celé zemi. Nemocná flóra a fauna přilákala tvory zvané Seethe, s nimiž hráči musí bojovat a porazit je, aby uvolnili cestu pro Dívku Duchovního kamene a ona mohla provést obřad očisty a obnovit zemi.

Společnost Capcom uvedla, že hra jde ve stopách jejích předchozích titulů s tradiční japonskou tematikou, jako jsou Okami a Shinsekai: Into the Depths. Byla také vyvinuta s využitím jejího RE Engine, který byl původně navržen pro Resident Evil 7: Biohazard, ale následně byl použit pro tituly, mezi něž patří další hry Resident Evil, Street Fighter 6 a Devil May Cry 5.

Bohužel prozatím chybí další informace včetně data vydání. Níže se ale můžete podívat na trailer.

Zdroj: engadget.com