Foto: GitHub

Kutil vyrobil kompaktní počítač jako ze sci-fi filmů 90. let

Přenosné kapesní počítače téměř zcela vymizely, jelikož je nahradily tablety, chytré telefony a kapesní počítače typu Steam Deck. Nicméně občas se najdou nadšenci, kteří si svůj přenosný počítač vyrobí. Jedním z nich je také Penk Chen, který vyrobil vlastní kapesní počítač s názvem Penkesu. Jde o retro-futuristický ultrapřenosný notebook s mechanickou klávesnicí, který by mohl být použit jako funkční rekvizita ve sci-fi filmu v 90. letech.

Penkesu je vyroben z 3D tištěných dílů spojených panty určenými pro Game Boye Advance SP. Víko ve tvaru škeble je osazeno širokou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 7,9 palce, která je přes panty propojena kabelem přenášejícím signál HDMI do počítače Raspberry Pi Zero 2 W v základně.

Důležitou součástí počítače je pochopitelně rozhraní USB a Li-ion baterie. Klávesnice se skládá z platformy Arduino s nízkoprofilovými mechanickými spínači Kailh Choc V1, nízkoprofilovými klávesami a další elektronikou. Výsledkem je šikovný kapesní počítač.

Nejedná se ale o první retro-futuristický notebook Raspberry Pi. Zajímavým kouskem, který vznikl v roce 2019, je také počítač Raspberry Pi cyberdeck, který je natolik odolný, že by podle svých tvůrců dokázal přečkat i světovou apokalypsu. Místo kompaktní konstrukce jsou tak všechny jeho komponenty ukryty v odolném vodotěsném pouzdře.

Pokud patříte mezi kutily, které vlastnoruční výroba elektroniky zajímá, Penk Chen na GitHubu zveřejnil všechny potřebné informace včetně souborů STL pro 3D tisk. Můžete si tak vyrobit svůj vlastní kompaktní počítač.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.