Foto: se svolením Riot Games

Kvůli kybernetickému útoku na Riot Games bude odložen patch pro League of Legends

Studio Riot Games, které stojí za hrami League of Legends a Valorant, prohlásilo, že nedávné narušení bezpečnosti pravděpodobně ovlivní krátkodobý plán vydávání nového obsahu. V pátek na Twitteru studio prozradilo, že jeho vývojářské systémy se staly terčem hackerského útoku, ke kterému došlo již na začátku minulého týdne.

Riot v tomto tweetu přiznal, že prozatím nezná všechny odpovědi a na podrobnostech o útoků stále pracuje, nicméně ujistil hráče, že jejich data či osobní údaje zůstaly v bezpečí. Společnost však prohlásila, že útok „dočasně ovlivnil schopnost vydávat obsah“. To znamená, že nadcházející patche se do her nedostanou v termínu, který byl původně plánován. Studio také slíbilo, že jakmile získá další informace, ihned je zveřejní.

V pátek vývojářský tým League of Legends uvedl, že incident by mohl ovlivnit konkrétně jeho plán vydat nadcházející aktualizaci MOBA hry ve verzi 13.2. Původně přitom bylo vydání této záplaty plánováno na 25. ledna. Nyní se zdá, že tato aktualizace dorazí až spolu s patchem 13.3 v průběhu února.

Na oficiálním LoL twitterovém účtu se ale píše, že o nic, co obsahuje verze 13.2, hráči nepřijdou. Jen je pravděpodobné, že se těchto novinek dočkají později, a to právě ve verzi 13.3, která tak nejspíš bude obsahovat podstatně více obsahu než obvykle.

Zdroj: engadget.com