Foto: se svolením GSM Game World

Kyjevské herní studio obnovilo vývoj hry Stalker 2, který byl přerušen ruskou invazí na Ukrajinu

Ukrajinské herní studio GSC Game World údajně obnovilo práce na hře Stalker 2: Heart of Chornobyl. Vývoj hry byl pozastaven po ruské invazi na Ukrajinu. Kyjevské studio oznámilo 2. března, že práci na hře pozastavuje, zatímco se snaží pomoci svým zaměstnancům a jejich rodinám „přežít“ konflikt. Podle zpráv z českých médií (informoval o tom například magazín Vortex) studio ještě tentýž měsíc přesunulo své zaměstnance do Prahy.

Nyní se zdá, že práce na hře pokračuje. V odpovědi na dotaz jednoho z členů komunity „Stalker 2“ na komunikační platformě Discord, zda byl vývoj obnoven, odpověděl zaměstnanec GSC Game World, že vývoj „pokračuje“, uvedl polský herní portál GRYOnline.

Na začátku roku společnost GSC Game World oznámila, že vydání hry Stalker 2 se opozdí, místo 28. dubna měla vyjít 8. prosince. „S.T.A.L.K.E.R. 2 je největším projektem v historii společnosti GSC a vyžaduje důkladné testování a pilování,“  uvedla společnost.

Toto oznámení přišlo ale ještě předtím, než ruská invaze na Ukrajinu odsunula vývoj hry na vedlejší kolej. Od začátku války společnost také nenápadně změnila název hry. Její podtitul nyní zní „Heart of Chornobyl“ namísto „Chernobyl“, přičemž první z nich odráží lokální ukrajinský pravopis místa jaderné katastrofy z roku 1986.

Zdroj: engadget.com