Foto: se svolením Cruise

Kyle Vogt rezignoval na post generálního ředitele společnosti Cruise, která vyrábí robotaxíky

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Cruise Kyle Vogt rezignoval. Ve svém oznámení na X 38letý výkonný ředitel uvedl, že pro něj bylo posledních deset let skvělých a pochlubil se, že startup z jeho garáže se rozrostl ve službu, jež poskytuje více než 250 000 jízd bez řidiče v několika městech. Pokud jde o to, co bude Vogt dělat dál, plánuje si nejprve dát pauzu, jež mu má pomoci otevřít se novým nápadům.

Podle serveru TechCrunch společnost General Motors mezitím povýšila Mo Elshenawyho, výkonného viceprezidenta pro inženýrství ve společnosti Cruise, na prezidenta a technického ředitele své dceřiné společnosti pro robotické taxíky. Na uvolněné místo generálního ředitele nebyla jmenována žádná náhrada.

Vogtova rezignace přichází poté, co společnost General Motors minulý týden dosadila do funkce výkonného viceprezidenta pro právní záležitosti a politiku (a již člena představenstva společnosti Cruise) Craiga Gliddena, který se stal administrativním ředitelem firmy vyrábějící autonomní vozidla. Gliddenovi nyní podléhají právní, komunikační a finanční týmy společnosti Cruise.

General Motors zatím nejmenoval stálého bezpečnostního ředitele, ačkoli s pomocí nezávislé inženýrské poradenské firmy pokračuje v rozšířeném bezpečnostním šetření nechvalně proslulé nehody. Při srážce 2. října srazila lidská řidička chodkyni, která se ocitla v dráze robotaxi Cruise, jež ji nakonec přejelo a táhlo ji 20 metrů. Provoz autonomních i manuálních vozidel společnosti Cruise je nadále pozastaven, což se týká flotily 950 robotaxíků.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.