Zdroj: Lego

Lego představilo detailní model raketoplánu Discovery, nechybí mu ani Hubblův teleskop

V dubnu letošního roku uplyne 40 let od prvního letu raketoplánu do vesmíru. Této příležitosti se mezi jinými chopilo i Lego a představilo svým fanouškům doposud největší ze svých vesmírných modelů – stavebnici Space Shuttle Discovery, která nese ve svém nitru model Hubblova tesleskopu.

Discovery nebyl prvním raketoplánem, který se dostal do vesmíru. Tím byla Columbia, ta však měla po návratu z jedné z misí tragickou havárii, při které zahynula celá posádka. Z pietních důvodů se proto Lego rozhodlo zvolit v pořadí čtvrtý raketoplán Discovery. Lego navíc vzdá poctu také jednomu z nejpopulárnějších vesmírných zařízení Hubblovu teleskopu, který byl do vesmíru dopraven právě na palubě tohoto raketoplánu.

Stavebnice bude k dispozici 1. dubna a její cena bude 200 dolarů (českou cenu odhadujeme mezi 5 a šesti tisíci korunami). Tvoří ji 2 354 kostiček lega včetně tří unikátních, které byly navrženy pro realističtější zobrazení oken kabiny raketoplánu. Sada obsahuje také 108 stříbrných kousků, což je doposud nejvíc v historii stavebnice.

Výsledný model má pak délku více než půl metru a je dodáván se dvěma stojany. To umožňuje vystavit si raketoplán i s teleskopem dohromady nebo oba modely zvlášť dle aktuálního přání majitele.

Lego tímto modelem posunulo svoji modelovou řadu Lego Space Shuttle zaměřující se na reálně vypadající modely z historie dobývání vesmíru. Modelu nechybí detailní zpracování kabiny nebo vysouvací podvozek.

Zdroj: lego.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.