Foto: se svolením Lego

Lego představilo první sadu Minecraft pro dospělé

Minecraft slaví 15 let a u této příležitosti Lego představilo sadu určenou pro dospělé fanoušky této kultovní hry. Již nyní společnost začala přijímat předobjednávky na The Crafting Table, což je sada tvořená 1 195 dílky pro hráče od 18 let. Sada se do prodeje dostane 1. srpna a bude stát 89,99 dolarů (tedy asi 2 100 korun)

Lego uvádí, že sada bude obsahovat „známé biomy, oblíbené moby a skryté easter eggy“. Jak již název napovídá, sada vypadá jako herní pracovní stůl na výrobu nových položek. Uvnitř se však nachází dioráma Minecraftu s 12 biomy, včetně Planiny (s vesnicí), Tajgy (s kapkovitou jeskyní) a Třešňového háje (s opuštěnou důlní šachtou). Obsahuje také osm figurek, mezi nimiž najdeme Steva, Alex, kostru, Creepera či prase, a samolepky, které upomínají na některé fáze ze hry. Celá stavebnice po sestavení měří 14 x 15 x 15 centimetrů.

The Crafting Table je součástí kolekce Lego určené pro dospělé. Mezi další stavebnice z této kolekce patří například velká sada Pán prstenů Barad-dûr za 11 599 korun, která právě přišla na trh. K dalším pozoruhodným stavebnicím z této série patří Legend of Zelda Great Deku Tree, rozkošná stavebnice Retro Radio a velmi zdařilý model Star Wars TIE Interceptor.

Pro fanoušky Minecraftu ale nejde o jedinou novinku. Nedávno se totiž dočkali také nového animovaného seriálu na Netflixu.

Zdroj: engadget.com