Lego robot dokáže vyčistit podlahu od všech lego kostiček

Lego je jednou z nejkreativnějších stavebnic světa. Děti se díky ní učí přesnosti, hravosti a rozvíjejí své tvůrčí dovednosti, často si s ní dovedou hrát celé hodiny a podobně často ji neuklidí, nebo ne pořádně. Mnohé kostičky lego mají relativně ostré hrany a nechtěné šlápnutí na ně není pro rodiče zrovna ten nejhezčí zážitek z celého dne.

Řešení této situace nabízí YouTubový kanál The Brick Wall v podobě robota Rumba. Jedná se doslova o boj legem proti legu. Jedná se neoficiální lego model amatérských konstruktérů, který však (alespoň podle videa) dokáže být velmi efektivní při své práci.

Základem celé stavebnice je řídící robotická jednotka, podobná té, kterou programují žáci a studenti na soutěžích po celém světě. Ta dokáže přesně ovládat pohyb robota po ploše případně i další funkce. Prostřednictvím dálkového ovládání tak jednotka ovládá nejen pojíždění robota a rovnoměrný pohyb sběrného pásu, ale i rameno určené ke sběru velkých kostiček, které je v akci ukázáno na konci videa. Díky měkkému gumovému pásu s lamelami si dokáže Zumba poradit s většinou standardních kostiček.

Robot zřejmě není plně autonomní, protože ve videu nejsou patrná čidla, která by pomáhala jeho orientaci, řídit jej tedy musí uživatel. To však nemusí být na škodu, protože naučit své dítě pořádkumilovnosti za pomoci opravdového robota a udělat tak z úklidu hru vlastně není vůbec na škodu.

Zdroj: youtube.com