Zdroj: lego.com

Lego uzavřelo partnerství s Nintendem a chystá interaktivní stavebnice s Máriem

Společnost Lego hlásí spojení s jinou silnou značkou herního a zábavního průmyslu. Oznámilo totiž vydání nové stavebnice Super Mario, na níž spolupracuje se společností Nintendo. Zároveň se jedná o série stavebnic, jež budou používat zcela nové a unikátní technologické prvky, jež posouvají možnosti a zábavnost Lega zase o kousek dále.

Svůj nový produkt označuje Lego jako hračku na pomezí videohry a skládání z kostiček. Od většiny ostatní produkce se liší tím, že neobsahuje typické lego minfigurky. Obyvatelé světa Maria jsou postaveni ve větším měřítku a složeni z kostiček. K dispozici je celá řada divočiny, s nimiž se musel italský instalatér na svých cestách za princeznou střetnout.

Samotná figurka Mária je pak vybavena technologií NFC, a dokáže tak interagovat s prostředím. Kromě toho má na sobě hned několik displejů. Jeden z nich zastupuje obličej hlavního hrdiny, a druhý potom ukazuje, jak figurka interaguje s prostředím, kolik má životů a kolik penízků aktuálně nasbíral.

Zbytek stavebnice tvoří klasické plošinové úrovně, po nichž hlavní hrdina běhá. Díky zapojení bezdrátových technologií může Mário provádět akce, rozbíjet bedničky nebo zabíjet nepřátele. K tomu nechybí ani točny, katapulty i skládací plošinky, které každý fanoušek lega důvěrně zná.

V loňském roce ukázalo Lego možné cesty nových technologií, když zapojilo do svých stavebnic prvky AR. Lze předpokládat, že Maria bude také možné připojit k mobilu. Nové stavebnice by se měly dostat na trh na konci letošního roku. Je tedy pravděpodobné, že s nimi Lego počítá na vánoční sezónu.

Zdroj: lego.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.