Foto: se svolením Leica

Leica představila nejnovější kompakt D-Lux 8, konkurenta zařízení Fujifilm

Vzhledem k tomu, že se malé a stylové kompaktní fotoaparáty, jako je Fujifilm X100 VI, dostaly mezi influencery do módy, rozhodla se Leica vrátit do hry. Německá značka právě představila model D-Lux 8 za 1595 dolarů (tedy zhruba 36 500 korun), který navazuje na model D-Lux 7 vydaný již v roce 2018. Oproti minulému modelu je sice výrazně restylizovaný, ale nese stejný 17megapixelový snímač Micro Four Thirds a objektiv 24-75 mm (ekvivalent 35 mm) f/1,7–2,8 jako dříve.

Původní model byl fakticky rebadge modelu Panasonic LX100 II, ale není jasné, zda D-Lux 8 používá přesně stejný snímač, nebo jeho aktualizovanou verzi. Další funkce, jako je video, automatické zaostřování a další, zatím nebyly odhaleny.

Ze zveřejněných snímků můžeme vidět několik podstatných rozdílů oproti předchozímu modelu. Má celočerné provedení a kožený obal podobně jako full-frame kompakt Leica Q3. Zjednodušeno bylo také rozhraní, které má na zadní straně pouze ovládací prvky typu Play, Menu a D-pad, spolu se dvěma neoznačenými tlačítky. Na horní straně je místo tlačítka 4K vypínač.

Nový fotoaparát podporuje soubory RAW, což je u řady D-lux poprvé. Leica rovněž představila nové příslušenství včetně popruhů pro přenášení, kožených ochranných krytů, blesku a ručního gripu. Ukázala také novou aplikaci, aniž by uvedla, k čemu přesně bude sloužit. Doufáme také, že D-Lux 8 nebude jen vylepšenou verzí D-Lux 7 a těšíme se na odhalení dalších podrobností.

Zdroj: engadget.com