Zdroj: news.lenovo.com

Lenovo a NEC představily návrh vlastní kapesní konzole

Kapesní handheldové konzole jsou odvětvím, kterému v posledních letech poměrně výrazně vládne značka Nintendo. Vládne ale možná není to správné slovo, protože její produkty jsou ve své kvalitě v dané oblasti de facto jediné. Je zajímavé, že každým rokem se snaží některá z technologických společností přinést konkurenceschopné zařízení, ale nikomu se to zatím nedaří.

V letošním roce zkouší štěstí v této oblasti společnost Lenovo, která v rámci probíhající virtuální verze veletrhu CES představila ve spolupráci s výrobcem NEC zařízení LaVie Mini. To v sobě kombinuje vlastnosti malého přenosného počítače a herní konzole v jednom. Malý notebook je možné osadit herním ovladačem nebo jej umístit do speciální dokovací stanice. Ovladač svým rozložením prvků dává vzpomenout na konzoli Nintedo Switch.

Zařízení by mělo být poměrně výkonné, nabídne palcovou dotykovou obrazovku s rozlišením 1920 x 1200 a procesor Intel 11. generace s grafikou Xe. Zařízení je poměrně malé, a proto v jeho výbavě chybí dotyková ploška trackpad.

Zařízení ale není primárně určeno proto, aby fungovalo jako notebook, ale jako herní konzole, která by svým výkonem překonala právě Switch. To by nemělo být tak těžké, avšak otázkou je, jestli by výkon LaVie Mini stačil pro současné top hry. Switch má výhodou, že se může spoléhat na portfolium her, které jsou optimalizované přímo pro něj. Nedílnou součástí bude také cena, která bude pravděpodobně vyšší než u Nintenda Switch. Otázkou však je, jestli a v jaké míře se toto zařízení opravdu dostane na trh.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.