Zdroj: lenovo.com

Lenovo představilo druhou generaci ThinkBooku Plus s vnějším e-ink displejem

Společnost Lenovo se na letošním virtuálním veletrhu CES mimo jiné pochlubila druhou generací notebooku ThinkBook Plus. Podobně jako předchůdce i tento model disponuje dvěma displeji – klasickým a vnějším, který je umístěn na víku zařízení. Oproti první generaci však Lenovo u novinky vnější displej zvětšilo a vylepšilo.

ThinkBook Plus Gen 2 je tedy z vnější strany osazen e-ink 12palcovým panelem (oproti původním 10,8 palcům), uživatele potěší ale také rychlejší obnovovací frekvence, vyšší rozlišení (2560 x 1600 pixelů oproti původním 1920 x 1080 pixelům) a vylepšený software, který usnadňuje spouštění aplikací bez nutnosti notebook otevírat. Vnitřní IPS displej nabízí také rozlišení 2560 x 1600 pixelů, jas 400 nitů a podporu Dolby Vision.

Podobně jako u původního modelu ThinkBook Plus, který Lenovo v minulém roce představilo také v rámci veletrhu CES, lze vnější displej využít ke zobrazení notifikací, čtení elektronických knih, prohlížení a editování PDF dokumentů, zobrazení kalendáře, tvorbě poznámek nebo kreslení. Samozřejmostí je také podpora digitálního pera.

Co se týče dalších specifikací, ThinkBook Plus Gen 2 nabídne procesory Intel 11. generace, 16 GB paměti LPDDR4x a až 1 TB úložiště PCIe Gen 4. Vylepšení se dočkal také design. Každopádně zájemce o tento stroj si bude muset připlatit. Notebook by měl být k mání již v prvním čtvrtletí 2021 a jeho cena bude startovat na 1 549 dolarech (v přepočtu tedy na zhruba 33 tisících korun bez daně).

Kromě nového ThinkBooku Lenovo ohlásilo také další tři nové produkty: ThinkBook 13x (který patří mezi nejtenčí podnikatelské notebooky a v podstatě jde o ThinkBook Plus Gen 2 bez vnějšího displeje), ThinkBook 14p Gen 2 a ThinkBook 16p (oba osazené AMD čipy nové generace).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.