Foto: se svolením Lenovo

Lenovo YogaBook 9i je nejodvážnějším notebookem se dvěma obrazovkami

Přestože jsme v minulosti už viděli několik společností, které se pokoušely prosadit notebooky se dvěma displeji (od konceptu Duet společnosti Dell z roku 2020 až po novější systémy, jako je řada notebooků ZenBook Duo od společnosti Asus), společnost Lenovo jde ještě o krok dál a na veletrhu CES 2023 představila notebook YogaBook 9i, který se zdá být ze všech dosavadních pokusů nejpraktičtější.

Zvenčí se YogaBook 9i od typického notebooku příliš neliší. Když jej však otevřete, zjistíte, že jej tvoří dva 13,3palcové 2,8K OLED displeje, což znamená (na rozdíl od konkurenčních zařízení), že zde není místo pro fyzickou klávesnici (tedy alespoň ne přímo na těle zařízení). Lenovo však poskytuje řadu příslušenství, včetně skládacího stojánku, odnímatelné Bluetooth klávesnice a stylusu. Řešením je také možnost přepnout jednu z obrazovek na virtuální klávesnici a touchpad. Pokud využijete stojánek, můžete displeje notebooku umístit buď vedle sebe, nebo nad sebe, což poskytuje spoustu vertikálního prostoru na obrazovce.

Společnost Lenovo také nabízí řadu softwarových triků, což umožňuje využít hned několik režimů zobrazení (obraz lze libovolně dělit mezi obě obrazovky, a maximalizovat tak multitasking). Pomocí stylusu YogaBooku lze pořizovat snímky obrazovky a poté je stisknutím tlačítka automaticky vložit do nového souboru OneNote, což usnadní zaznamenávání poznámek a nápadů (například během schůzek).

Co se týče specifikací, YogaBook 9i je vybaven procesory Intel Core i7 13. generace, až 16 GB operační paměti DDR5, 512GB úložištěm a třemi porty USB-C s rozhraním Thunderbolt 4. A přestože se jedná o poměrně elegantní systém, který měří na tloušťku pouhých 0,63 palce, podařilo se společnosti Lenovo dovnitř umístit velkou 80Whr baterii (což je důležité, protože dva displeje jsou pochopitelně náročné na energii). Společnost tvrdí, že notebook vydrží zhruba sedm hodin v režimu dvou obrazovek a 14 hodin při použití pouze jednoho displeje.

YogaBook 9i by se měl na pultech obchodů objevit v průběhu dubna, a to za cenu kolem 2 000 dolarů.

Zdroj: engadget.com