Foto: Pixabay

Let, který převážel královninu rakev do Londýna, se stal nejsledovanějším v historii

Let, který vezl královninu rakev do Londýna, byl nejsledovanějším letem v historii, uvedl web Flightradar24. Téměř šest milionů lidí se snažilo sledovat trasu letadla z Edinburghu do RAF Northolt během první minuty ve vzduchu, uvedl web. Rekordní zájem zapříčinil narušení provozu stránky, kde mohou uživatelé sledovat cestu letadel ve vzduchu. Předchozí rekord znamenal sledovanost 2,2 milionu lidí, jednalo se o let s americkou političkou Nancy Pelosiovou na Tchaj-wan minulý měsíc.

Flightradar24 uvedl, že před startem letadla podnikl kroky, aby jeho platforma byla co nejstabilnější. Srpnový let na Tchaj-wan předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Peloisové vzbudil zájem, protože byla nejvýše postaveným americkým představitelem za posledních 25 let, který navštívil Tchaj-wan, jenž Čína považuje za separatistickou provincii. Flightradar24 vysvětluje, že úterní údaje překonaly tento provoz: „Na základě našich zkušeností z minulého měsíce jsme očekávali velký příliv uživatelů, ale tento okamžitý masivní nárůst byl nad rámec toho, co jsme předpokládali.” Web uvedl, že přibližně 600 000 uživatelů mohlo úspěšně sledovat let, než došlo ke snížení výkonu.

Poslední let královny Alžběty II. z Edinburghu do RAF Northolt je na Flightradar24 zdaleka nejsledovanějším letem všech dob na a pravděpodobně ještě dlouho zůstane na vrcholu,” uvedla společnost.

Královnina rakev byla převezena letounem RAF Globemaster C-17, na jehož palubě usedla také princezna Anna a její manžel sir Timothy Laurence. Bylo mi ctí a výsadou doprovázet ji [královnu] na jejích posledních cestách,” uvedla princezna.

Premiérka Liz Trussová a ministr obrany Ben Wallace byli mezi těmi, kdo na let, který přistál krátce před 19:00 SELČ, čekali v RAF Northolt.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.