Foto: se svolením ESA

Letošní veletrh E3 byl zrušen

Podle serveru IGN začala Entertainment Software Association (ESA) mezi svými členy rozesílat zprávu o tom, že ačkoli je výstava stále oblíbená, plány týkající se E3 2023 nezískaly dostatečně velkou podporu, aby bylo možné letošní E3 uspořádat. ESA potvrdila zrušení akce na Twitteru.

Prezident a generální ředitel ESA Stanley Pierre-Louis upřesnil, že pandemie covidu-19 změnila časový harmonogram vývoje her několika společností v herním průmyslu, což mělo za následek nedostatek hratelných ukázek, které by byly připraveny na výstavu.

Pokud jde o to, zda se někdy v budoucnu dočkáme dalšího ročníku E3, prezident ESA na tuto otázku přímo neodpověděl, uvedl však, že koncept E3 zůstane zachován, není však jasné v jaké podobě. Jisté ale je, že se bude muset výrazně přizpůsobit stávajícím potřebám hráčů.

Akce měla probíhat od 13. do 16. června v Los Angeles a měl to být první veletrh E3 s osobním zastoupením od roku 2019.

Přestože byla E3 zrušena, i tak se pravděpodobně v červnu dočkáme spousty videoherních novinek. Ubisoft již dříve oznámil, že bude ve stejnou dobu pořádat vlastní akci. Také Nintendo a PlayStation obvykle v červnu pořádají vlastní digitální akce. Společnost Microsoft již dříve přislíbila, že se digitální přehlídky E3 zúčastní, a je pravděpodobné, že i přes zrušení samotné akce E3 chystá oznámení řady novinek. Navíc náš čeká každoroční Summer Game Fest Geoffa Keighleyho 8. června v Los Angeles.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.