Levitující chytrá kamera potěší fanoušky sci-fi

Při sledování dění na poli nových spotřebičů chytré domácnosti můžeme pozorovat dva designové trendy. První z nich je nenápadný, snaží se, aby jednotlivé spotřebiče nevyčnívaly a zbytečně na sebe neupozorňovaly. Druhý je jeho přesný opak a řídí se heslem: když moderní technologie, tak ať jsou vidět. A právě do této kategorie patří chytrá kamera Moon od společnosti 1 – Ring.

Její výrobce ji prezentuje jako první levitující kameru na světě, což je svým způsobem pravda. Samotné tělo kamery má tvar koule s výrazným objektivem vepředu, a aby mohlo levitovat, musí pod sebou mít speciální podložku. Svým černobílým minimalistickým designem připomíná Hvězdně války. Moon je možné ovládat prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu a jednoduchým pohybem prstu po obrazovce je možné kameru otáčet o 360°. V automatickém režimu zaznamenává kamera zvuk a dokáže se otáčet za jeho zdrojem, což může působit trochu děsivě. Díky stanici se kamerka dokáže bezdrátově nabíjet, takže nad ní může fungovat v režimu 24/7.

Kamerka má funkce typické pro podobná zařízení – umí snímat za světla i ve tmě, dokáže se aktivovat, když zaznamená kolem sebe pohyb, a upozornit na to spárovaný telefon. Má mikrofon i jednoduchý reproduktor, takže je možné prostřednictvím ní komunikovat s osobou, která se před ní nachází. Navíc má v sobě má čidla vlhkosti, teploty a senzor na zvýšený výskyt CO2, tedy detektor kouře. Také je možné kamerku Moon spárovat s jinými zařízeními chytré domácnosti, v takovém případě zastane funkci jednoduchého domácího hubu, skrz který je lze ovládat. Spodní část koule je navíc magnetická, takže je možné kameru využít i bez podstavce.

V současnosti je možné si Moon předobjednat prostřednictvím crowdfundingového serveru indiegogo.com za 219 dolarů. K dispozici by kamera měla být v březnu příštího roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.