Foto: se svolením LG Display

LG Display na veletrhu CES představí ultrarychlý 480Hz OLED panel pro hráče

Společnost LG právě oznámila, že na veletrh CES 2024 v Las Vegas přiveze zbrusu nový 27palcový 480Hz QHD OLED herní displej, který společnost označuje jako vůbec první svého druhu a novou éru OLED. Tento panel vyvinula společnost LG Display, takže ve skutečnosti nebude k dispozici ke koupi, ale tato technologie bude prodávána dalším společnostem pro použití v připravovaných herních monitorech.

480 Hz je neuvěřitelně rychlá obnovovací frekvence a hned dvojnásobný skok oproti loňským 240Hz displejům. Tento nejnovější monitor OLED se může pochlubit rozlišením QHD (2560 × 1440), dobou odezvy pouhých 0,03 ms a podle společnosti LG je nejrychlejší ze všech panelů na současném trhu.

LG také slibuje lepší kvalitu obrazu díky vlastní technologii META. Tato technologie zahrnuje soustavu mikročoček, které maximalizují vyzařování světla z panelu OLED a minimalizují vnější odrazy. To by mělo být užitečné zejména při použití v tmavším než průměrném herním prostředí.

Společnost uvádí, že tento displej vyzařuje nejnižší úroveň modrého světla, a to přibližně poloviční množství, které vyzařují standardní LCD displeje. To je užitečné při minimalizaci únavy očí a snížení blikání.

LG Display uvádí, že tento panel se začne objevovat v produktech v první polovině letošního roku, partnerské společnosti však zatím nebyly oznámeny. Nejde o jediný 480Hz panel, který společnost LG na letošním veletrhu CES představí. K dispozici bude také nový monitor, který pracuje s frekvencí 480 Hz v rozlišení HD a 240 Hz v rozlišení 4K.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.