Foto: se svolením LG

LG představí nové notebooky řady Gram, nabídnou množství AI funkcí

Společnost LG právě oznámila nové přírůstky do své řady Gram notebooků: standardní model LG Gram Pro a LG Gram Pro 2-in-1. LG Gram Pro se může pochlubit působivými specifikacemi s procesorem Intel Core Ultra a grafickým procesorem GeForce RTX 3050. Oba počítače se dodávají s technologií Intel AI Boost. LG uvádí, že toto vylepšení umožňuje notebooku zvládat pracovní zátěž umělé inteligence i bez připojení k síti.

Jedná se o první Gram notebook, který je vybaven systémem chlazení se dvěma ventilátory. Nástroje umělé inteligence jsou náročné na energii a tento systém pomůže zabránit nadměrnému zahřívání. Vybírat bude možné mezi 16palcovými a 17palcovými modely.

LG Gram Pro 2-in-1 nabízí podobné specifikace jako standardní model Pro, ale má konvertibilní provedení a pouze 16palcový OLED displej. K dispozici je dotyková obrazovka, pant nastavitelný o 360 stupňů a design s výrazně tenkým rámečkem. Tento hybridní notebook je vybaven technologií Intel AI Boost a aplikací LG Link. Na 2 v 1 je velmi lehký, váží přibližně tři kilogramy.

Standardní řada LG Gram se také dočkala příjemného osvěžení, a to v podobě nových iterací modelů Gram 17, 16, 15 a 14. Každý z nich je vybaven procesory Intel Core Ultra a panely IPS s antireflexní vrstvou. Modely 17 a 16 se mohou pochlubit displeji s rozlišením WQXGA, zatímco menší SKU dostanou displeje s rozlišením FHD nebo WUXGA. Tyto notebooky jsou určeny pro běžné pracovní a školní použití, jsou proto vybaveny webkamerou s rozlišením FHD a uživatelsky přívětivým softwarem. Mohou se také pochlubit stejnou technologií ochrany soukromí Mirametrix jako předchozí generace.

Společnost zatím neoznámila ceny ani dostupnost, ale uvedla, že oba se objeví na pultech obchodů někdy v průběhu roku 2024. Více bychom se měli dozvědět již zanedlouho v rámci CES 2024.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.