Foto použito se svolením společnosti LG

LG představilo luxusní modulární televizní systém Extreme Home Cinema

Mít v domácnosti velkou televizi není v dnešní době nic výjimečného. Výjimečné je mít opravdu obří televizi. Pokud jste hodlali do televize investovat skutečně hodně peněz, mohli jste si až doposud koupit micro LED systém The Wall z dílny společnosti Samsung. Nyní v této kategorii super luxusních televizorů vyrostla Samsungu konkurence. Je jí řada extrémních domácích kin Direct Direct LED (DVLED) od společnosti LG.

Stejně jako Samsung spoléhá LG na miliony miniaturních diod, které vytváří velmi jemný, ostrý a především kontrastní obraz. LG nabízí celou škálu velikostí od 81 do 325 palců, která místnosti doslova dominuje.

Přesná podoba obrazovek je potom na jejich novém majiteli, k dispozici je konvenční poměr 16:9 stejně jako ultraširokoúhlý – „UltraStretch“ 32:9, který nabízí možnost sledovat nezávisle dvě videa vedle sebe. Pokud vlastníte dva sportovní kluby, které mají zápas ve stejnou chvíli, můžete jejich výkony sledovat oba najednou.

Rozlišení určuje hustota diod. Maximum je 8K rozlišení, k dispozici budou i 4K nebo 2K varianty. Součástí stěny je také řídící jednotka, která zpracovává signál a poskytuje funkce chytré televize. LG uvedlo, že přijímá objednávky na tyto systémy. Přesnou cenu neuvádí, protože vzhledem k modularitě systému bude každá televize jiná. LG uvádí, že pouze instalace, servis, záruka a podpora má hodnotu 30 000 dolarů. Cena sestavy bude mnohem vyšší. Ale nevěste hlavu, pokud si takovou zábavu nebudete moci dovolit, máte stále k dispozici rolovací televizi z dílny LG, která stojí „pouze“ 100 000 dolarů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.