LG představilo první 8K OLED TV na světě

LG představilo před oficiálním zahájením nového ročníku veletrhu IFA první 8K OLED TV na světě. Televizor má úhlopříčku 88 palců (asi 224 cm).

Novinka dostala do vínku 33 mil. samosvítících pixelů, které se sami rozsvěcují a zhasínají, čímž produkují obraz s „bezkonkurenčním kontrastním poměrem a věrným podáním černé barvy“.

LG podle svých slov v souvislosti se zdvojnásobením dodávek OLED televizorů na trh v letošním roce bude nadále zvyšovat svůj podíl v segmentu prémiových OLED televizí a snažit se o jejich co největší rozšíření. I když je prý trh s 8K televizory zatím v plenkách, do roku 2022 se očekává, že jich bude na globální trh dodáno 5 mil. A jihokorejský výrobce chce v tomto ultraprémiovém segmentu hrát hlavní roli.

„První OLED TV s rozlišením 8K je vrcholem technologického úspěchu a dalším evolučním krokem v technologii obrazu,“ uvedl prezident společnosti LG Home Entertainment Company Brian Kwon. Dodal, že tak, jak hrály významnou roli při přetváření trhu OLED televizory s rozlišením 4K, budou je hrát i OLED TV s rozlišením 8K.

Společnost zatím neuvedla, kolik bude novinka stát, ani kdy vstoupí do prodeje.