LG uvede v příštím roce novou generaci notebooků Gram s obrovskou výdrží baterie

LG přichází s novou generaci notebooků řady Gram. Více se o nich dozvíme příští měsíc na veletrhu CES, kde proběhne jejich oficiální představení, avšak už dnes o nich LG uvolnilo několik informací. První z nich, že nová řada bude obsahovat celkem tři modely, které se mimo jiné budou lišit velikostí displeje 13,3, 14 a 15 palců. Budou osazeny nejnovějšími procesory Intel Core i5 a i7 osmé generace budou mít SSD disky a druhý volný slot pro případné rozšíření jejich kapacity.

Řada Gram bude kromě výkonu sázet ještě na tři důležité vlastnosti a to na velikost, váhu a výdrž baterie. Jejich konstrukce bude skutečně tenká, takže a jejich menší 13,3 a 14 palcové verze budou vážit necelý kilogram, 15 palcové verze potom 1200 gramů.

Podle tvrzení LG by se měla také zvýšit výdrž baterie. To LG ostatně slibovalo i u letošní řady notebooků Gram. Avšak reálné testy za firemními předpoklady zaostaly. Letos by se to prý mohlo změnit. 13,3 palcový model bude mít výdrž až 22,5 hodiny, 14 palcový 21,5 hodin a 15 palcový se vybije po 19 hodinách používání. Mimo jiné se u nových notebooků zvýšila i kapacita baterie, z původních 60Wh na 72Wh.

Výdrž notebooků bude v příštím roce možná jednou z klíčových vlastností, kterou se počítače budou poměřovat. Velkou konkurenci budou představovat počítače se sp procesory od společnosti Qualcomm a systémem ARM. Pokud tedy opravdu LG zvládne celodenní životnost notebooku s procesorem Intel na jedno nabití baterie, mohli bychom vidět v příštím roce zajímavý souboj.

Dobrou zprávou je, že by se nová řada LG Gram mela objevit i na českém trhu, takže si ji budeme moci vyzkoušet na vlastní kůži.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.