LG V30 je možná nejhezčím telefonem od stejnojmenné značky a nepotřebuje ani druhý displej

Očekávaná mobilní vlajková loď LG V30 byla představena na výstavě IFA 2017 a rozhodně nezklamala. Co se týče designu, je to možná nejpodařenější model od jihokorejské společnosti, čemuž přispívá i stylový kovový rám lemující celé tělo. Absence druhého displeje nikterak nevadí, nahrazuje ho špičkovým displejem postaveným na technologii OLED. Po stránce designu není opravdu co vytknout, telefon je oproti předchůdci kompaktnější.

Jak už bývá zvykem u řady V, LG pokračuje v nastoleném trendu a implementuje do novinky nejvýkonnější audio hardware, milovníci hudby si tak opět přijdou na své.

V oblasti obrazovky se nám nabízí také to nejlepší na trhu. Nový model je se svou úhlopříčkou 6 palců na rozhraní smartphonu a phabletu, ale díky kompaktním rozměrům do ruky sedne dobře. Displej má rozlišení  2880×1440 (QHD+) a je chráněn sklem Gorilla Glass 5.

Telefon je vybaven duálním fotoaparátem s rozlišením 16 a 13 MPx, přičemž první snímač je vůbec prvním, který má světelnost f/1.6, díky které do senzoru může dopadnou více světla, a fotoaparát tak dokáže lépe fotografovat za horších světelných podmínek.  Druhý fotoaparát je určen pro pořizování fotografií v širokoúhlém formátu o 120°.

Oproti staršímu sourozenci nemá nový smartphone vyměnitelnou baterii. Kapacita baterie činí 3300 mAh, což je mimochodem stejně jako Galaxy Note 8. Baterie se bude dobíjet bezdrátově.

Další parametry jsou také víceméně známé. V30 běží na výkonném čipsetu Snapdragon 835, má k dispozici 4 GB RAM a 64 nebo 128 GB ROM. Telefon je postaven na „nejnovější staré verzi“ Androidu 7.1.2 Nougat, podporuje „vodotěsný” standard IP68, Bluetooth 5.0 a v neposlední řadě prošel „vojenským“ testem odolnosti a disponuje certifikátem MIL-STD-810G. Top model od jihokorejského výrobce rovněž nabízí odemčení obrazovky obličejem nebo hlasem.

„Vétřicítka“ není revolucí, designové změny nejsou velké a výrobce se soustředil na vylepšení stávajících funkcí. Designově se vydařil, disponuje špičkovou obrazovkou a hlavně zvukem. Otázkou je, jak se bude prodávat vedle zmíněného phabletu Galaxy Note 8, chystaného nového Pixelu od Googlu a dalších konkurentů.

 

Zdroj: theverge.com, firstpost.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.