Foto: LG

LG vyvinula displej, který lze roztáhnout o 20 procent

Společnost LG Display vyvinula nový 12palcový (30,5 cm) displej, který lze roztáhnout až na 14 palců. Podobné displeje by se jednoho dne mohly používat v materiálech s nepravidelným povrchem, jako jsou oděvy. To by mohlo například umožnit zobrazovat zprávy na uniformách záchranářů či hasičů.

Roztažitelné displeje, neboli displeje s volným tvarem (free-form display), lze tahat, ohýbat i kroutit. Jsou technologicky vyspělejší, než ohebné displeje používané v Galaxy Fold od společnosti Samsung a v dalších chytrých telefonech. Ty lze totiž skládat a ohýbat, ale ne natahovat.

Aby byl displej pružný, vyrobila společnost LG základní materiál z křemíku podobného tomu, který se používá v kontaktních čočkách. Pro zdroj světla použila LED diody menší než 40 mikrometrů, což umožnilo dosáhnout vysokého rozlišení a odolnosti. Společnost poté použila obvody ve tvaru pružin, které umožňují ohýbání a skládání.

“Revoluční technologie natahovacího displeje nabízí univerzálnost pro různé každodenní scénáře,” napsala společnost LG. “Tento jedinečný displej, který lze snadno připevnit na zakřivené povrchy, jako je kůže, oblečení, nábytek, automobily a letadla, rozšiřuje potenciál displejů v různých odvětvích včetně módy, nositelných zařízení, mobility a her.”

Společnost LG Display na této technologii pracuje od roku 2020 a výzkum by měl skončit v roce 2024.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.