Liberty Games nabízí možnost zahrát si na retro automatu a udělat dobrý skutek

Britská společnost Liberty Games přichází se zajímavým předvánočním rozptýlením, které navíc umožní vykonat dobrý skutek. Liberty Games se specializuje na prodej velkých stolních her, jako jsou kulečníky nebo  fotbálky, a také na jukeboxy a klasické arkádové hrací automaty. A právě jednoho notoricky známého automatu se týká jejich předvánoční akce.

Každý, kdo dospíval v devadesátých letech, snil o tom, že si vytáhne plyšáka pomocí mechanického drapadla. Automaty s nimi byly umístěny v každé větší samoobsluze nebo obchodním centru. Dnes už jsou takové automaty vzácnější, o to víc potěší akce, kterou přinesla společnost Liberty Games. Jeden takový automat připojili prostřednictvím automatu Raspberry Pi internetu, dali před něj kameru, která jej živě snímá a přenos streamuje na internet. Celé zařízení dostalo v duchu Vánoc název Santa Claws.

Plyšáci, které se podaří vytáhnout, mají svoji hodnotu, která je na stránkách uvedena. Částku, kterou pomocí stroje uživatelé vyhrají, přislíbila společnost věnovat útulku pro bezdomovce Sv. Munga. Pro splnění dětského snu a vykonání dobrého skutku stačí navštívit tuto stránku, stisknout tlačítko “hrát” a vystát frontu. Ale pozor, automat je věrný své pověsti zloděje kapesného a vytáhnout z něj hračku opravdu není jednoduché.

Není to poprvé, co společnost spustila podobnou charitativní akci. Podobný automat použila už před dvěma lety a v loňském roce zase napojili na internet starý pinballový automat pro podobný charitativní experiment.

Hrát je možné bohužel jen během dneška, a tak neváhejte a zkuste své štěstí. Společnost doporučuje, abyste jako prohlížeč použili Firefox, protože má nejlepší odezvu. Hra však funguje i v dalších prohlížečích. Tak schválně, jestli se vám podaří vytáhnout plyšového Santu, ten je totiž nejcennější.

Zdroj:  theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.