Foto: Logitech

Logitech G PRO X 2 – nejlepší herní sluchátka roku?

9.5

Design a zpracování

9.2/10

Zvuk

10.0/10

Výdrž baterie

9.0/10

Komfort

9.5/10

Konektivita

10.0/10

Plusy

  • Perfektní zvuk
  • Velmi slušná výdrž baterie
  • Pěkný design
  • Pohodlné
  • Konektivita

Mínusy

  • Cena

Nedávno přišel Logitech s novinkou v podobně druhé generace herních sluchátek G PRO X 2 Lightspeed, o kterých samotná firma tvrdí, že se jedná o nejlepší herní sluchátka, která vyrobili. Tohle tvrzení nás zaujalo, a tak jsme se rozhodli, že je otestujeme. 

Je pravdou, že cena je vyšší, ale musí se brát v potaz kvalitu zpracování, pohodlí, zvuk a také fakt, že jde o sluchátka na profesionální hraní. Tomu odpovídá i cena, která startuje na 5 999 Kč. Je však oprávněná? Na to se v dnešní recenzi podíváme.

Zpracování na jedničku

Sluchátka se vyrábějí ve dvou barevných variantách, černé a bílé. Vypadají naprosto skvěle, byť bílo stříbrná varianta je zajímavější. Most spojující obě mušle je velmi pevný především díky oceli, ze které je vyroben. Držáky mušlí jsou z hliníku. Na horní straně mostu najdete nápis PRO, který je takovým puncem celých sluchátek. Bytelnost konstrukce je obecně velmi dobrá a nemusíte se bát, že by se za půl roku začala rozpadat. Náušníky i most jsou potaženy koženkou, výplň je z paměťové pěny. V balení naleznete i náhradní náušníky s textilním potahem. Mušle jsou po nasazení na hlavu opravdu velmi pohodlné, nikde netlačí, jsou krásně měkké. Díky paměťové pěně perfektně přilnou k hlavě a vy si můžete užít maximální pohodlí i při delším nošení, jelikož váha sluchátek je pouhých 330 gramů.

Připojení 3v1

Sluchátka nabízejí vynikající funkci v podobě možnosti trojího připojení,  přes Bluetooth, USB dongle nebo klasickým 3,5mm jackem. Vstup pro jack kabel naleznete kromě pravého náušníku i na samotném donglu, ke kterému můžete 3,5mm jack připojit. Můžete mít tak připojený dongle do počítače a fungovat v bezdrátovém režimu nebo využít připojení zmiňovaným 3,5mm jackem přímo přes dongle. Velkou výhodou je možnost připojení sluchátek ke konzoli, a to právě díky donglu.

Logitech G PRO X 2 lze použít bezdrátově nebo drátově. Baterie by měla zajistit provoz sluchátek až 50 hodin. My jsme se sice nedostali na celých 50 hodin, ale 40-45 hodin výdrže jsme dosahovali, což je i tak velmi dobrá výdrž. Nabíjení je řešeno klasicky přes USB-C slot, který najdeme na levém náušníku společně se slotem pro mikrofon, Bluetooth tlačítko, ovládání mikrofonu, kolečko pro ovládání hlasitosti a tlačítko pro zapnutí či vypnutí sluchátek.

Fantastický zvuk

50mm měniče zůstaly, ale dostaly nový kabát v podobě grafenu. Grafonové měniče zajišťují nižší zkreslení, hlasitější zvuk a zároveň nižší hmotnost. Impedance je 38 Ohm a frekvenční rozsah 20 – 20 000 Hz. Zvuk, který sluchátka produkují, je naprosto skvělý, stejně tak celková vyváženost zvukového projevu. Pokud by vám snad něco nevyhovovalo, lze si se zvukem v ekvalizéru v dodávaném softwaru ještě pohrát. Díky prostorovému zvuku 7.1 s technologií DTS HEADPHONE:X 2.0 vám žádný nepřítel neunikne. Ve hře opravdu slyšíte každý krok před, za, pod nebo nad vámi, projíždějící auto, kapající vodu a celkové podání zvuku je tak detailní, že se prostě budete cítit, jako byste byli přímo v dění.

Dojem ze zvuku se těžko popisuje, když sluchátka nemáte na hlavě, a nejlepší je si je vyzkoušet.I kdybyste tuto možnost neměli, můžeme vás ujistit, že zvukové podání vás nezklame a budete nadšeni, jak precizně je zvuk servírován vašim uším. Ještě aby ne, když sluchátka vznikala za spolupráce s profesionálními hráči. 

Mikrofon

Nesmíme zapomenout ani na 6mm kardioidní mikrofon, který je odnímatelný. Má husí krk, takže si jej můžete snadno polohovat. Zapojuje se do levého náušníku a podporuje zvuk BLUE VO!CE, díky kterému je zvuk krásně čistý bez ruchů a šumu. My jsme si museli s nastavením mikrofonu trochu pohrát, ale nakonec jsme dosáhli požadovaného výsledku, se kterým jsme byli spokojeni. Druhá strana nás slyšela čistě a jasně bez zkreslení. Přenos zvuku je opravdu precizní a přesný.

Závěr 

Logitech G PRO X 2 jsou drahá sluchátka, to bez debat. Pořizovací cena 5 999 Kč je za herní sluchátka hodně, obzvlášť pro příležitostného hráče, který nemusí až takový zvukový přednes ocenit. Pokud si však zakládáte na opravdu kvalitním zvuku během hraní, střihu nebo jiné práce na počítači, kde je kvalita vyžadována, a nevadí vám si za takovou kvalitu připlatit, tak tady nešlápnete vedle. Zároveň dostanete designově hodně povedená sluchátka z kvalitních materiálů, takže máte jistotu, že sluchátka něco vydrží.  

Jak jsme na začátku zmiňovali tvrzení, že se podle Logitechu jedná o nejlepší herní sluchátka, která vyrobili, tak jim musíme dát za pravdu. Jestliže tak cena není překážkou, s radostí do nich.