Foto: se svolením Logitech

Logitech Lift je nová vertikální myš vhodná i pro leváky a osoby s menšíma rukama

Společnost Logitech na trh uvedla nové zařízení, které pravděpodobně udělá radost řadě uživatelů. Pokud totiž máte menší ruce, dosavadní vertikální myši pro vás mohly být příliš velké.

Logitech Lift je na rozdíl od modelu MX Vertical menší a lehčí. Stojí 70 dolarů (u nás zhruba 2 tisíce korun) a je k dispozici ve třech barvách (grafitové, růžové a bílé), Dodává se navíc ve verzi pro praváky i leváky. Prodej v České republice startuje 25. dubna.

Novinku vyvinula laboratoř společnosti Logitech Ergo Lab na základě zpětné vazby od zaměstnanců a zákazníků. Po několika kolech uživatelského testování a schválení externími ergonomickými institucemi se společnost rozhodla pro elegantnější model, než je MX Vertical, který je o 22 % menší.

Příjemnější používání by měl kromě menší velikosti zaručit i vertikální design s úhlem 57 stupňů, který by měl lépe kopírovat přirozené držení ruky a zápěstí, zatímco praktická opěrka pro palec a měkký gumový povlak pomáhají zajistit pevný úchop. Výhodou jsou i velmi tichá tlačítka.

Je trochu zvláštní, že přestože myš Lift nenese označení MX jako většina prémiových periferií Logitech, disponuje hladkým magnetickým kolečkem SmartWheel a lze ji spárovat až se třemi zařízeními současně prostřednictvím Bluetooth nebo přijímače Logi Bolt (který je součástí dodávky).

Nevýhodou je však skutečnost, že nová vertikální myš nedisponuje rozhraním USB-C ani možností dobíjení. Logitech nicméně uvádí, že na jednu tužkovou baterii vydrží 24 měsíců.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.