Logitech představil na IFA špičkovou kancelářskou myš Logitech MX Master 3

Jednou z méně nápadných, avšak poměrně významných novinek představených na veletrhu IFA se stala nová generace povedené myši Logitech MX Master, tentokrát s pořadovým číslem 3. Pokud mluvíme o pokročilých myších plných sofistikované technologie, většinou máme na mysli herní zařízení. Myši z řady Logitech MX Master sice disponují sofistikovanou technologií, ale jejich zaměření je jiné – jejich úkolem je maximálně ulehčit kancelářskou práci svým uživatelům. A nejinak je tomu u myší MX Master 3.

Novinka představená na veletrhu IFA nabízí propracovaný ergonomický design a samozřejmostí je volba myši pro praváky i pro leváky. Asi největším lákadlem nové myši je potom prostřední kolečko. To v sobě má magnety, které mají hned dvě funkce – při pomalých rychlostech rychlost brzdí a umožnují tak přesnější práci, při vyšších rychlostech se polarita magnetů obrátí a ony pomáhají s otáčením kolečka. To ocení především ti, kdo musí v práci listovat rozsáhlými dokumenty.

Oproti předchozí generaci změnil Logitech i rozložení některých dalších tlačítek. Tlačítka vedle druhého rolovacího kolečka na boku myši mají kolem sebe více prostoru a je možné je tak ovládat mnohem snadněji. Vylepšení se dostalo i druhému bočníku kolečku. Všechny tyto ovládací prvky lze namapovat na různé funkce, které se přepínají podle aktuálně otevřených aplikací.

Myš MX Master navíc disponuje baterií, která by měla dle Logitechu vydržet nabitá až 70 dní. Vždy je jí navíc možné přímo v myši díky konektoru USB-C. Mezi zeměmi, kde by měla být novinka od Logitechu dostupná je i ČR. Její cena na našem trhu se pohybuje okolo 3 000 Kč.

Zdroj: logitech.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.