Majitel ujel se svou Teslou za pět let milion kilometrů

Jsou lidé, kteří mají auta jako koníčka nebo občasný dopravní prostředek, a pak také lidé, kteří jsou na nich existenčně závislí a kvůli své práci sedí za volantem takřka denně. A do druhé kategorie majitelů auta spadá také Hansjörg Gemmingen, který se díky tomu stal držitelem rekordu – jako oficiálně první člověk najel s vozem Tesla milion kilometrů.

Gemmingen je fanouškem elektromobility od jejího novodobého začátku, na jeho případu lze ilustrovat její vývoj. Prvním elektromobilem, který si pořídil, byl Tesla Roadster, tedy první model, který začala automobilka vyrábět v roce 2008 (mimo jiné je to právě ten automobil, který vyvezla raketa Falcon Heavy do vesmíru). V té době prakticky neexistovaly elektrické nabíjecí stanice.

V roce 2014 se Gemmingen rozhodl o pořízení většího a pohodlnějšího Modelu S, s nímž jezdí dodnes. A to velmi intenzivně, neboť tento týden nedaleko Stuttgartu urazil svůj jubilejní miliontý kilometr v tomto voze.

Rekord schválila i oficiální komise zástupců Guinnessovy knihy rekordů. Ta na celý rekord dohlédla a schválila jej. Během uražení této úctyhodné cesty byla jednou vyměněna baterie a třikrát motor celého vozu. Hrdý majitel prohlásil, že na většinu z těchto oprav se vztahovala oficiální záruka, takže údržba vozu nebyla tak nákladná, jak by se mohlo zdát.

Majitel věnoval svému vozu maximální péči. Baterii za celou dobu používání ani jednou zcela nevybil a udržoval ji pod hranicí 85 procent maximálního nabití tak, aby vydržela co nejdéle. Nyní zvažuje, že dalším milníkem by se pro něj mohl stát milion ujetých mil.

Zdroj: teslarati.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.