Foto: se svolením Maker Faire

Maker Faire Prague 2022 bude nabitý – návštěvníky čeká parfém na míru, Průšova tisková farma budoucnosti, roboti, LEGO a řada dalších zajímavostí

Letošní festival Maker Faire Prague proběhne o víkendu 17. a 18. září na Pražské tržnici. Jde o největší setkání novodobých kutilů, bastlířů a vynálezců v České republice. Je určen pro všechny věkové kategorie a podobně jako loňské ročníky i letos se můžete těšit na nebývale velké množství technologických zajímavostí. Své projekty na něm představí přes 120 makerů z České republiky, Slovenska, Švýcarska, Nizozemska, Itálie, Německa a USA. Návštěvníky navíc čeká řada tematických workshopů, přednášek a soutěže o zajímavé ceny.

Na co se konkrétně při návštěvě Maker Faire Prague 2022 můžete těšit? Úplně poprvé v ČR na něm svůj nejnovější projekt představí Josef Průša. Půjde o automatickou tiskovou farmu Original Prusa Pro Automated Farm System (AFS), kterou společnost Prusa Research prezentovala na světové výstavě EXPO 2022 v Dubaji. Návštěvníci dokonce budou moci farmě zadat vlastní tiskový úkol.

Velmi zajímavým projektem, který doslova vtáhne do hry čichové buňky návštěvníků, je Algorithmic Perfumery. Tým EveryHuman v něm zájemcům namíchá parfém na míru, a to na základě jejich osobnosti, kterou odhadne unikátní systém pomocí umělé inteligence. Výsledný parfém může být smíchán z až 500 různých vůní.

Letošní ročník potěší také milovníky stavebnice LEGO. Hostem festivalu totiž bude i Milan Reindl, profesionální designér řady LEGO Technic, který navrhl desítky originálních modelů. Návštěvníky nečeká jen zajímavé povídání, pro děti i dospělé bude připravena řada LEGO modelů, které si budou moci sami sestavit.

Portréty makerů i jejich projektů si tentokrát vezme na starost společnost Xiaomi, která pomocí svého nejlepšího fotomobilu řady Xiaomi 12 pořídí  360° videa, z nichž poté vznikne série jedinečných filmových medailonků.

Dále návštěvníky čeká také praktická možnost navrhnout, postavit a naprogramovat vlastního robota basketbalistu. K vidění však bude celá řada nejrůznějších typů robotů. Kromě jiného Maker Faire představí i možnosti domácích filmových triků, mikrofon určený k nahrávání prostorových zvuků a řadu dalších zajímavostí.

„Program všech českých Maker Fairů sestavujeme tak, aby byl co nejpestřejší. Mám radost, že v rámci toho největšího se nám podařilo přivést opravdu různorodé projekty a autory jak z ČR, tak ze zahraničí,” prozradil Ondřej Kašpárek, programový ředitel Maker Faire Prague.

Vstupenky budou dostupné jak na místě, tak v předprodeji na portálu GoOut, jednodenní vstupenka pro dospělého je za 250 Kč, na celý víkend za 300 Kč, v ceně jsou zahrnuty až tři děti zdarma. Vstupenky zakoupené v předprodeji budou zařazeny do slosování o 3D tiskárnu Original Prusa MINI+.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.