Malajský obchod musel kvůli mimořádnému zájmu odložit akci, v rámci níž prodával starší iPhone za 50 dolarů

Malajský přeprodejce produktů Applu musel na neurčito odložit mimořádně výhodnou víkendovou slevovou akci, během níž ve velkém doprodával skladové zásoby. Největším lákadlem byl iPhone 5S za pouhých 50 dolarů. Do obchodního centra, kde distributor Switch sídlí, se ve značném předstihu nahrnulo kolem 11 tisíc lidí.

Obchod lákal kromě zmíněných iPhonů 5S„za hubičku“ (nabízelo se však jen 10 kusů) i na výrazné slevy jiných modelů iPhonů (6 nebo 7), iPadů mini nebo Pro, multimediálních přehrávačů Apple TV, MacBooků, iMaců a jiných produktů. Např. iPad Air 2 s Wi-Fi a 16GB se prodával za 77 dolarů a počítač iMac s 24palcovou obrazovkou byl k dostání za 255 dolarů. Celkově bylo možné si v rámci akce koupit téměř 200 zlevněných produktů.

Na výprodej uslyšely tisíce nadšených fanoušků Applu, kteří se před obchodem shromáždili již 19 hodin před jeho otevřením. Distributor ve svém FAQ na webu sice uvádí, že půlnoční fronty nejsou dovoleny, to ale nadšence evidentně neodradilo. Fronta začínala u dveří obchodu, táhla se celým obchodním centrem ven a končila až u parkoviště, přičemž front bylo ve skutečnosti několik.

Obchod se na začátku snažil prvním zájemcům vydávat pořadové lístky, když ale otevřel své „brány“ všem ostatním, do prodejny se ihned nahrnul početný dav, čímž ji doslova ucpal. Obchod na svou facebookovou stránku poté napsal, že z bezpečnostních důvodů se akce Demo Clearance Event odkládá na neurčito, a dodal, že na tak obrovský zájem nebyl připraven.

 

Zdroj: theverge.com