Zdroj: pixabay.com

Maloobchodní prodejci naznačují, že Sony ukončuje výrobu generace PS4

Ocitáme se pomalu na konci jedné videoherní éry, tedy alespoň její produkční stránky. Informace, které nezávisle na sobě v posledních měsících uvedli maloobchodní prodejci z různých částí světa tvrdí, že Sony končí s dodávkami konzolí generace PlayStation 4. Důvod je jednoduchý – zastavení výroby.

Jedná se o poměrně očekávatelný a logický krok. Společnost Sony má za sebou úspěšný nástup nové generace konzole PS5. Ten mnoha uživatelům zkazil pouze fakt, že množství konzolí nebylo dostatečně vysoké, aby dokázalo pokrýt zájem trhu, a mnozí se tak nové konzole do Vánoc nedočkali. Pro Sony, která se před vydáním konzole honosila tím, že je pro ni prioritou, aby nástup nové generace konzolí byl co nejrychlejší, je tak logickým krokem uvolnění výrobních kapacit právě pro PS5.

Smysl tento krok dává i z hlediska situace a cen na trhu. PS4 Pro stojí 400 dolarů, tedy stejně jako PS5 v digitální verzi. Disková varianta je pak o 100 dolarů dražší. Zájemce o novou konzoli tak zvolí raději zástupce budoucí než dosluhující generace. Pro náš region je dobrou zprávou, že Sony ohlásila, že po novém roce se chce zaměřit s prodejem nové konzole na Evropu. Mohli bychom se tak dočkat většího počtu konzolí PS5 ve skladech obchodů.

Pro majitele PS4 ve všech jejích variantách tato informace nic nemění. Postoj Sony vůči ní zůstává stejný – stabilní podpora a nové tituly na ni budu ještě nějakou dobu vycházet. Sony zatím oficiálně ukončení výroby předcházející generace konzolí nepotvrdila.

Zdroj: .videogameschronicle.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.