Foto: se svolením Google

Mapy Google získají nové funkce – zobrazí požáry v reálném čase nebo hustotu zalesnění ve městech

Oblíbená aplikace Mapy Google nyní získá tři nové funkce. Půjde o zobrazování aktuálních lesních požárů, zalesněné plochy a míst bez oficiální adresy. Společnost Google si od těchto nových funkcí slibuje zvýšení „bezpečnosti, udržitelnosti a snazšího vyhledávání“.

Nová vrstva, která bude zobrazovat aktuální lesní požáry, se začne celosvětově zavádět již nyní. Zobrazí většinu velkých požárů, kvůli nimž je potřeba evakuovat obyvatele dané oblasti. Požár bude na mapě označen červenou barvou a pomocí bodů, jež budou určovat jeho rozsah a šíření. Po kliknutí na tuto oblast se uživateli zobrazí další informace – např. kolik hektarů lesa shořelo, jaké procento požáru se podařilo dostat pod kontrolu a kontakty na místní záchranné složky.

Mapy se budou aktualizovat zhruba po jedné hodině. A jelikož zobrazování požárů bude využívat dat ze satelitů, uživatelé pro jejich aktualizaci budou potřebovat připojení k internetu (což může být problematické pro obyvatele, kteří se nacházejí přímo v zasažené oblasti a přístup k internetu nemají, například proto, že vlivem požáru bylo vyřazeno elektrické vedení – Google však do budoucna tuto komplikaci plánuje odstranit).

Uživatelé ve Spojených státech budou mít možnost zjistit, kde se nacházejí nejen velké požáry, ale i menší požáry. Tato funkce bude prozatím dostupná pouze v USA, v příštích měsících by se měla rozšířit i do Austrálie a některých dalších států.

Další dvě aktualizace, které Google oznámil, zahrnují zobrazování hustoty zalesnění, a to zejména v obydlených oblastech (ve městech). Funkce Tree Canopy by měla pomoci zjistit, které oblasti potřebují více stromů. Dodání zeleně je totiž jedním z účinných způsobů, jak bránit zvyšování teplot, které je stále markantnější. Funkce bude dostupná až v roce 2022 a k dispozici bude pro více než 100 velkých měst (např. Londýn, Sydney či Toronto).

Třetí aktualizace Address Maker usnadňuje vyhledávání míst, která postrádají oficiální adresu, což ztěžuje doručování zásilek či příjezd záchranných složek. Tento problém často řeší zejména obyvatelé venkovských oblastí USA. Nově bude možné tato místa vyhledat pomocí šestimístného kódu namísto adresy. Tento kód pak bude fungovat zcela shodně jako adresa, a bude tedy možné k němu vyhledat i nejvhodnější příjezdovou cestu. Všechny kódy budou dostupné i offline.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.