Foto: Unsplash

Mapy Google získaly funkci navigace v tunelech

Společnost Google konečně přidala do aplikace Waze podporu majáků Bluetooth, díky čemuž uživatelé mohou využít navigaci i v tunelech či na jiných místech, kde chybí GPS signál. Funkce je již aktivní v Mapách Google pro Android, ve verzi pro iOS však stále chybí.

Majáky Bluetooth jsou určeny k poskytování navigačních a dopravních informací v podzemí, kam se signál GPS nedostane. Jsou známé také jako Waze Beacons a podle Googlu se jedná o bateriemi napájený hardware s mikrokontrolérem s nízkou spotřebou energie, který vysílá jednosměrný signál do telefonu nebo tabletu uživatele, aniž by zachycoval jakákoli data od uživatele. Jsou instalovány v podzemí řady měst, například v New Yorku, Paříži, Sydney, Riu a dalších. Waze tuto funkci poprvé spustil v roce 2016.

Funkce však není ve výchozím nastavení povolena. Lze ji zapnout v aplikaci Mapy tak, že přejděte do nabídky Nastavení > Nastavení navigace a pak zvolíte položku Možnosti jízdy v dolní části seznamu. Zde najdete majáky Bluetooth, jež můžete zapnout.

Funkce se poprvé začala objevovat u některých uživatelů beta verze v říjnu 2023. Měla by výrazně usnadnit navigaci, zejména ve složitých tunelech s více jízdními pruhy a výjezdy. Jde o poslední z řady nových funkcí, mezi které patří informace o nabíjení elektromobilů, funkce umělé inteligence a další.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.