Foto: Unsplash

Mapy Google získaly velkou aktualizaci národních parků USA

Pokud se plánujete vydat do některého z národních parků v USA, je skvělou zprávou, že společnost Google aktualizovala své Mapy o podrobnější informace v těchto oblastech. To by mělo návštěvníkům výrazně usnadnit orientaci.

Při vyhledávání konkrétního parku v systému Android nebo iOS se vám nyní zobrazí fotografie a videa jeho klíčových zajímavostí (například gejzír Old Faithful nebo pramen Grand Prismatic Spring v Yellowstonu) pořízené ostatními návštěvníky.

Mapy také nyní při vyhledávání zvýrazní celou stezku od začátku až do konce, namísto toho, aby pouze označily její obecnou polohu. Najdete zde dokonce i podrobnosti o její obtížnosti a informace o tom, zda je vhodnější pro chůzi, běh nebo jízdu na kole. Google Mapy také nyní nově zobrazují recenze parků a stezek od jiných lidí spolu s dalšími užitečnými informacemi, například kde najdete nejbližší veřejné toalety.

Vzhledem k tomu, že národní parky v USA jsou zpravidla obrovské a často nepřehledné, začne Google ještě tento měsíc zvýrazňovat také vstupy do parků, přičemž Mapy vás navedou přímo na začátek stezky. Koncem dubna Google dokonce umožní stáhnout offline mapy.

Tyto funkce budou zpočátku zavedeny pro národní parky v USA, ale společnost Google plánuje podobný update i u národních parků v dalších zemích.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.